O firmie

Wital Przetwórstwo tworzyw sztucznych Warszawa

Wital

WITAL to rodzinna firma działająca na rynku tworzyw sztucznych nieprzerwanie od 1987 roku. To daje nam ponad 34 lat doświadczenia, nieustannego rozwoju, ulepszania jakości oferowanych produktów oraz usług. Jesteśmy dumnymi posiadaczami certyfikatu ISO 9001:2015, a większość naszych wyrobów posiada homologacje E20 lub certyfikat zgodności CE.

Nasza produkcja

WITAL to dla większości naszych klientów przede wszystkim odblaski. Nasze produkty dla motoryzacji znaleźć można na przyczepach, naczepach, maszynach rolniczych, autobusach komunikacji miejskiej i tramwajach.

WITAL dba również o bezpieczeństwo na drogach. W Polsce każdy, zupełnie nieświadomie, styka się z naszymi wyrobami. Produkowane przez nas odblaski do barier energochłonnych i słupków drogowych rozświetlają po zmroku większość dróg w Polsce.

Wtryskownia

Świadczymy usługi zarówno dla dużych, jak i dla małych kontrahentów. Produkujemy zabawki, detale dla ogrodnictwa, do urządzeń elektrycznych, elektronicznych, liczników gazowych i wielu innych.

Cały czas inwestujemy w rozwój parku maszyn oraz technologii. Naszym klientom zapewniamy wysoką jakość usług, krótki czas realizacji zamówień, konkurencyjne ceny, a także opiekę nad powierzonymi formami. Od wielu lat współpracujemy z zaprzyjaźnioną narzędziownią, dzięki czemu jesteśmy w stanie przygotować produkcję od pomysłu do finalnego detalu.

Nie boimy się żadnych wyzwań!

Powierzchnia 1500 m2

W 2020 roku przenieśliśmy się do nowej siedziby na Warszawskim Targówku Przemysłowym. Obecnie posiadamy 1160 m2 powierzchni produkcyjno-magazynowej oraz 350 m2 przestrzeni socjalno-biurowej. Dzięki temu jesteśmy w stanie w dalszym ciągu rozwijać nasz park maszynowy. Dodatkowo w naszym magazynie mamy ponad 280 miejsc paletowych, czekających na Państwa produkty.

Park technologiczny

 • 10 nowoczesnych wtryskarek, wyposażonych w pickery do odbierania wlewka lub 3-osiowe manipulatory
 • suszarnie do tworzyw,
 • mieszalniki,
 • dozowniki do barwników,
 • termostaty wodne,
 • młynki stanowiskowe.
 • Pozwala nam to na bezproblemowe przetwarzanie takich tworzyw jak: ABS, PMMA, PP, PC, PA, PS, POM, LDPE, HDPE, PE, Elastomery. Jesteśmy w stanie wyprodukować detale od 1g do 1 kg.
Wtryskownia Wital Warszawa

Zgrzewanie ultradźwiękowe

 • Świadczymy również usługi w zakresie zgrzewania ultradźwiękowego.
 • Obecnie posiadamy 3 nowoczesne zgrzewarki ultradźwiękowe pracujące na częstotliwości 20 kHz:
 • 2 x Herrmann Ultraschall HiO Solid SDM 2400 (rok produkcji 2012)
 • 1 x Mecasonic MCS2 (rok produkcji 2007)
Zgrzewanie ultradźwiękowe Warszawa

Laboratorium

W celu zapewnienia jak najlepszej jakości naszych wyrobów stworzyliśmy dział kontroli jakości, którego chlubą jest laboratorium do pomiarów reflektometrii oraz kolorymetrii urządzeń odblaskowych. Tunel ciemni ma 10 m długości i jest wyposażony w wysokiej jakości reflektometr, goniometr oraz dwa kolorymetry.

Zapraszamy do współpracy!

Borys Witczakwspólnik

Ludwik Witczakwspólnik

Certyfikaty

W trosce o najwyższą jakość naszych produktów nasza firma od 10 lat działa zgodnie z wymogami systemu ISO 9001:2015

Ponadto produkowane przez nas wyroby spełniają określone normy określone dla danego zastosowania:

 • wyroby dla motoryzacji posiadają “Świadectwa homologacji E20”
 • wyroby dla drogownictwa spełniają wymogi norm europejskich potwierdzone “Certyfikatami Stałości Właściwości Użytkowych”
Certyfikat stałości właściwości użytkowych